BBB - Big Blue Button - Error:1007 ICE- Bağlantı hatası (ICE hatası 1007)

image
image
Merhaba arkdaşlar,

Big Blue Button kurulum sonrası bazı kullanıcıların oturuma bağlandığını, bazı kullanıcıların ise bağlanamadığını görüyoruz.

Kimlerin bağlanıp bağlanamadığını incelediğimizde ise türkcell ile gelenler de sorun yok ancak telekom adsl ve türk telokom mobil üzerinden gelenlerde bağlantı hatası yaşanmaktadır.
nat arkasında çalışan sistem olduğundan dolayı, firewall tarafı , portların veri iletişimi yapıp yapmadığı kontrol ettik. Netcat programı ile test edildi ve portlar iletim sağlıyor.

Bunun şimdilik Türk Telekom kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmekle beraber, farklı bir fikri olan varsa lütfen bildirsin, ben çözüm üretince size burada paylaşacağım.

Saygılarımla…

İlginç bir durum hocam. Müsait zamanda bende bir bakacağım aynı sorunu yaşayanlar var mı, ne yapmışlar çözüm için vs.

Hocam selamlar cgnat olan kullanıcılarda mı sorun oluyor? Muhtemelen Client tarafındaki ISP UDP paketlerini dropluyor. Bu aslında genel bir sorun insanlar bu sebepten online oyun oynayamıyorlar bu sıkıntıyı çok yaşadık. ISP niz ile görüşmenizde fayda var. IPV6 geçmek gerekiyor artık

1 Beğeni

Teşekkür ederim,
cgnat farketmeksizin Bu sorun bütün vodafone ve türktelekom kullanıcılarında oluyordu, tükcell de sorun olmuyordu, yeni server hazırladım. nat belasından kurtarmak için publicip ile kurulum yapıyorum. TT tarafına billdirdim ancak bizden log mog istediler. Yeni Natsız kurulum bittikten sonra tekrar benzer bir sorun ile karşılaşırsam bu sefer bir capture alıp gönderirim. DOS preventention hizmeti kesiyor olabilir diye düşünüyorum zaten.