BigBlueButton Yapılandırmaları & Özelleştirme Kılavuzu

tamam hocam çözüldü çok sağol

Çok kısa birşey sormak istiyorum. Sunucuda hoşgeldin mesajını değiştim ve başlangıç pdfini kaldırdım.Pdf kaldırmak için

beans.presentationService.defaultUploadedPresentation=${bigbluebutton.web.serverURL}/default.pdf

bunu kaldırdım sunucu 404 verdi. Şimdi tekrar ekledim. Bunu iptal etme şansım yokmu. Yani bu komutun çalışmasını istemiyorum. Hoşgeldin mesajını boş geçmek istiyorum mesela. Son olarak logo ekleme şansımız var mı?

Bu kodu olduğu gibi bırakın değiştirmeyin:

beans.presentationService.defaultUploadedPresentation=${[bigbluebutton](https://muhyal.com/c/ozgur-yazilimlar/bigbluebutton/51).web.serverURL}/default.pdf

Hoş geldin mesajı kısmını boş bırakmak için:

nano /usr/share/bbb-web/WEB-INF/classes/bigbluebutton.properties

Şu düzenlemeleri yapın:

defaultWelcomeMessage= Boş bırakın
defaultWelcomeMessageFooter= Boş bırakın

Beyaz tahtayı gizlemek için:

nano /usr/share/meteor/bundle/programs/server/assets/app/config/settings.yml

Aşağıdaki kısımları bulun şu şekilde güncelleyin:

layout:
    autoSwapLayout: true
    hidePresentation: false

Logoyu değiştirmek için:
Site adresinizin sonuna /b/admins/site_settings?tab=appearance ekleyin.
Açılan kısma görsel bağlantısını girmelisiniz.

1 Beğeni

layout:
autoSwapLayout: true
hidePresentation: false

Bu ayarları yapıncada sonradan yüklenen pdfler görünmüyor ):

Birde /b/admins/site_settings?tab=appearance bunu site sonuna ekleyince aranılan sayfa bulunamadı diyor.

Konferans sırasında sol altta bir sunum perdesi simgesi var. Ona tıklayınca beyaz tahta ve .pdf gözükür. Bu arada bu düzenlemelerden sonra sudo bbb-conf --restart komutunu girmeyi unutmayın, BBB yeniden başlatmak için.

Link doğru şimdi yine kontrol ettim. Kurulumuza göre değişebilir. Yönetici hesabı ile oturum açın ve profil değilde sistem ayarlarına gidin. Seçenekler basit ve kullanışlı zaten, çözeceksiniz.

1 Beğeni

1 gönderi yeni bir konuya bölündü: Kurulumundan sonra greenlight için kendi fork linkimi girersem son düzenlemelerimle birlikte geri yükleme şansım olur mu