Tablet ve telefonunuzda enerji tasarrufu ipuçları

0
26

tablet-ve-telefonunuzda-enerji-tasarrufu-ipuclari-muhyalGün içerisinde artık en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin telefonlarımız olduğu bir gerçek. Tabiri yerindeyse adeta elimiz ve ayağımız olan telefonlarla ilgili en çok şikayet ettiğimiz konuların başında çabuk tükenen enerjileri olmakta. Mobil Cihazlarda Pil Tasarrufu sağlayabilmeniz, telefonunuzda uzun süreli bir enerji kullanımı sağlamanızı sağlar.

Peki cihazımda ne gibi pil tasarrufu sağlarım ya da nasıl bir pil tasarrufu sağlanır diyenler için, öncelikle önerimiz kullanılmayan uygulamalarınızı kapatmanız olacaktır. Çünkü farkında olmadan açık bırakmış olduğunuz bu gereksiz açık kalan uygulamalar, telefonunuzdan sürekli bir enerji harcayacağı için, bunları kapalı tutmanız enerji tasarrufu konusunda katkı sağlayacaktır.

Açık kalan e-postalarınız da gizli birer enerji hırsızı olduğunu unutmayın. Sürekli olarak telefonunuzdan akım tüketmesine zemin hazırlayan bu tür uygulamaları kapalı duruma getirmeniz pil tüketimi için önemlidir.

Telefonunuzda kullanmadığınız anlarda açık unutulan Bluetooth ya da Wi-Fi gibi bağlantılar da telefonunuza büyük bir yük taşıtacaktır. Tabi ki bu yükün de bir bedeli olacaktır. Bu bedel maalesef bataryadaki enerjinin çabuk bitmesine sebep olur.
Kullanmış olduğunuz akıllı telefonlar, çok hassas bir yapıya sahip oldukları için bu cihazların şarj olması için gerekli enerji miktarları da farklılık gösterecektir.

Peki bu farklılıklar için ne yapmak gerekir? İşte kullanmış olduğunuz telefonlar için bataryanın kendi voltunda ve daha yüksek seviyede amper değerine sahip olan şarj aletlerini de sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Tablet ve telefonlarınızın şarjı için yine de kendi orijinal şarj aletlerini kullanmanız öncelikli tavsiyemizdir.