Telefonlar artık daha hızlı şarj olacak

0
130

Qualcomm-Quick-ChargeÖzellikle içinde birçok uygulama ve programı barındırma konumuna sahip olan Android telefonların günümüzde büyük bir şarj sıkıntısı yaşadığı herkes tarafından biliniyor. Peki telefonunuzu şarj ederken saatlerinizi harcamada sıkıntı mı yaşıyorsunuz? İşte android telefonları şarj edebilmek için tükettiğiniz zamanı artık size adeta unutturacak bir cihaz piyasaya çıkmış durumda.

Qualcomm’s Quick Charge 2.0 İsimli bu çılgın ötesi cihaz sayesinde android telefonlarınızı artık çok daha hızlı ve çabuk bir şekilde şarj edebileceksiniz. Bazı telefonlar 4 ya da 5 saati bulan sürelerde şarj olup, sizi adeta çileden çıkartacak şekilde çabuk tükenmesi, ve bu durumu düzeltmek için tekrar tekrar şarj ederken beklediğiniz o uzun süreler artık tarihe karışacak.

Qualcomm’s Quick Charge sayesinde telefonlarınız artık çok daha hızlı ve seri bir şekilde şarj olabilecek. Özellikle de Aukey Turbo Wall Charger gibi önemli bir özelliği bünyesinde barındıran akıllı telefonlarda bulunan bu özellik sayesinde QuickCharge 2.0’ın kullanımı ve verimliliği daha yüksek olduğu belirtiliyor.

Yeni piyasaya çıkan bu ürünü, teknoloji ürünü satan birçok firmada bulmak da mümkün. Zaman geçtikçe teknolojinin getirmiş olduğu bu yenilikleri telefon kullanıcıları da merakla bekliyor.