Görsel Anlatım  HTC Desire 816 Bootloader Kilidi Açma İşlemi (Bootloader Unlock Rehberi)

Dr. Android

Admin
Kayıtlı kullanıcı
20.10.2012
6,141
4,034
12,937
Istanbul
www.muhyal.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8
HTC Dev sitesiden Desire 816 Bootloader Kilidini Açma İşleminin Nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız öncelikle aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.


14l39nd.jpg

UYARI:Bu işlem sırasında telefonunuzdaki herşey silinecektir, verilerinizi ve dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın!

Küçük Notlar: Bootloader'a erişmek için, Güç Düğmesi + Ses tuşuna 10-15 saniye basılı tutmanız yeterlidir.
- İlk olarak Welcome to HTCdev sitesine girip Register bölümünden üye oluyoruz.

- Gerekli Alanları doldurduktan sonra, email adresinize gecelek olan aktivasyon bağlantısını açın

- Buradan Fastboot dosyasını indirip diğer aşamaya geçebiliriz.

- Bilgisayarım, Yerel Disk (C): diskinde "fastboot" adlı bir klasör oluşturup üstte indirdiğiniz fastboot dosyasını çıkartın.

20468m.jpg
- HTCdev - Unlock Bootloader linkine girip yukarıdaki ssde işaretle gösterilen bölümdeki "All Other Supported Models" seçeneğini seçip "Then begin unlock bootloader" butonunu tıklayıp diğer aşamaya geçebiliriz.

- Gelen ufak pencereden işaretlenmesi gereken yerleri seçip kabul edip devam edin.

- Cihazınızı kapatın. Ses Kısma + Güç(Power) butonlarına basılı tutarak açın.

- Ses kontrol tuşlarını kullanarak fastboot seçeneğine gelin ve güç (Power) butonuyla onaylayın ve Bootloader'a girin ardından http://www.trandroidev.com/m8-gelistirme-kilavuzlari/6821-htc-m8-toolkit-herseyi-kolayca-yapabilmeniz-icin-tasarlandi.html indirin ve masaüstüne çıkardıktan sonra One.exe yi tıklayın ve Solda bulunan Get Token ID'yi tıklayıp aşağıdaki işaretli olan bölgeyi kopyalayıp mouse'nin sağ tuşu ile tarayıp kopyalayın.

pict_6a.png

- Uzunca bir karakter dizisi gözükecek. Komut isteminde boş bir yere farenizin sağ tuşuyla tıklayıp Mark seçeneğini seçin. Yukarıda seçilmiş olan bölümü seçip sağ tıklayın.

pict_6b.png

- Eğer doğru kopyaladıysanız yukarıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Aynı şekilde yukarıda seçilmiş olan bölümü kopyalayın.

- Beşinci adımda kabul edip girdiğiniz sitenin sonuna gelip Proceed to Step 5 ve sonrasında gelen bağlantıdan Proceed to Step 8 butonlarına basın.

- Son olarak geldiğiniz "http://www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions/page-3" adresinin sonundaki "My Device Identifier Token:" yazısının altındaki alana 13. adımda kopyaladığınız karakter dizinini yapıştırıp Submit butonuna basın.

- Hemen HTCDev sitesinden üye olduğunuz mail adresinize bir e-posta alacaksınız. Postanın içerisinde ek olarak gönderilmiş olan Unlock_code.bin dosyasını indirip One.exe programındaki Unlock bootloader seçeneğine tıklayın ve Unlock_code.bin bulup seçin ardından aşağıdaki gibi ekran gelecek karşınıza

diTjXTM.png

18. Ses Yükseltme butonuyla telefonunuza gelen uyarıyı YES Olarak işaretleyip Güç butonuyla onaylayın. Artık telefonunuzun bootloader kilidi açık.


UYARI: Bu KILAVUZ Tarafımca hazırlanmıştır,Kaynak ve alıntı olduğu belirtilmeden yayınlanmaması rica olunur.
 

kazankaya42

Kayıtlı kullanıcı
18.09.2015
2
0
27
Cihaz
HTC Desire 816
selamün aleyküm hocam bende HTC Desire 816 ben bunun kilidini açmak için bütün adımları uyguladım fakat
bir terslik var en başta ses kısma ve güç düğmesine basıp açtığım ekranda LOCKED ve S-On yazıyordu...sonra bütün adımları uguladım herşeyi tamamladım bu seferde UNLOCKED oldu fakat S-OFF yazıyor ?
Yardımcı olursanız sevinirim
 

Trnn

Kayıtlı kullanıcı
26.09.2014
1,776
314
4,557
İzmir
ROM
Venom
Recovery
Twrp 3.0.0.1
Cihaz
Htc U11
selamün aleyküm hocam bende HTC Desire 816 ben bunun kilidini açmak için bütün adımları uyguladım fakat
bir terslik var en başta ses kısma ve güç düğmesine basıp açtığım ekranda LOCKED ve S-On yazıyordu...sonra bütün adımları uguladım herşeyi tamamladım bu seferde UNLOCKED oldu fakat S-OFF yazıyor ?
Yardımcı olursanız sevinirim
Bu durum bootloader kilidinin açık oldugunu gösterir. S_off ise güvenlik duvarinin devre disi oldugunu gösterir. Yani bu durum cihaz üzerinde istedigin islemi yapabilecegin anlamina geliyor