[ROM] [05.06.2014] Team Venom ViperX 4.1.1 - Sense 5 JellyBean | OTA | Tweaks

Heartsmagic

Kayıtlı kullanıcı
17.06.2014
26
0
37
Ben romu kurdum fakat sense arayüzünü bulamıyorum? Ve galeri, müzik çalar falan hiç bir kurulumda gelen uygulamalar yok?

----------------------------------

Romu baştan kurdum ve DeSense Özelliğini seçmedim. Hemen ardından gelen uygulamaları da seçerek yanlışlıkla kaldırdığım için sorun bende imiş. DeSense modunun ne olduğunu anlamadım ama, sanırım Sense Kullanılmayan mod gibi geldi bana.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Trnn

Kayıtlı kullanıcı
26.09.2014
1,776
314
4,557
İzmir
ROM
Venom
Recovery
Twrp 3.0.0.1
Cihaz
Htc U11
Büyük ihtimal kurulumu yanlış yapmışsınız.

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
23.01.2013
1,968
1,186
5,557
31
izmir
Recovery
cwm
Cihaz
HTC One X
Ben romu kurdum fakat sense arayüzünü bulamıyorum? Ve galeri, müzik çalar falan hiç bir kurulumda gelen uygulamalar yok?

----------------------------------

Romu baştan kurdum ve DeSense Özelliğini seçmedim. Hemen ardından gelen uygulamaları da seçerek yanlışlıkla kaldırdığım için sorun bende imiş. DeSense modunun ne olduğunu anlamadım ama, sanırım Sense Kullanılmayan mod gibi geldi bana.
Sıkıntınızı çözmenize sevindim. Evet birçok romda yükleme ekranlarında AROMA özellikleri dahilinde sense/desense, bazı tweak ve araçların seçimi size bırakılır. Siz ilk desense 'i kurmuşsunuz. Desense aynen dediğiniz gibi sense arayüzü bulundurmayan bir mod, biraz daha saf android kıvamında. Fakat desense kuracaksanız en güzeli aosp tabanlı romlardır.

cagrialdemir

Kayıtlı kullanıcı
20.09.2013
342
73
1,807
Adana
www.twitter.com
Recovery
CWM
Cihaz
Asus ZenFone 2
Rom güncelleme alacak mı? Bir bilgisi olan var mı?
Bundan sonra sadece CM gibi rom geliştiricileri One X'in üzerine bişeyler koyabilir. Çünkü One X'in işlemcisi Tegra3 ve Tegra^işlemciler yeni çıkan romlara uyumluluk sağlayamıyor. Daha doğrusu HTC meşakkatli olduğu için bunu artık yapmıyor. Hal böyle olunca yeni rom da çıkmıyor tabii.

• Beğen
Reactions: harunserefli

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
23.01.2013
1,968
1,186
5,557
31
izmir
Recovery
cwm
Cihaz
HTC One X
Çağrı aslında şöyle desek daha doğru olur, Nvidia Tegra 3 için sürücü desteğini kestiğini ve sürücüleri imzalamayacağını bildirdiği için HTC çalışma yapsa bile Nvidia imzalamadığı için resmi yollardan yeni sürüm yayınlayamaz maalesef...Aslında iş Nvidia'ya dayanıyor ama tabi ki HTC'nin de işine geliyor :)

• Beğen
Reactions: cagrialdemir

cagrialdemir

Kayıtlı kullanıcı
20.09.2013
342
73
1,807
Adana
www.twitter.com
Recovery
CWM
Cihaz
Asus ZenFone 2
Aynen öyle. Doğru açıklama budur aslında :) AT&T cihazlarda snapdragon işlemci kullanılmıştı. Hal böyle olunca biz güncelleme alamıyoruz ve operator cihazına da yayınlanmıorlar yeni güncelleme ikilik çıkmasın diye.