[ROM][14 Ocak] Android Revolution HD 33.1|High Quality&Performance|Sense5|4.18.401.3

selcukbey

Kayıtlı kullanıcı
04.06.2013
195
30
557
şu wifi sorununu bi ben hallemedim en sonunda modem antenı takacam bu zıkkıma :D

denizci53

Kayıtlı kullanıcı
11.05.2013
93
10
457
selcuk arkadas bence sorun donanımsall .. telefoncualr bi lehim atıp düzeltiyoo aslında biraz nette videolara bak istersenn benim ilk one x modemin dibinde ama baglanmıyorduu degiştirdim hemen geri verip yenisi saglam cıktı

aLbatRos53

Kayıtlı kullanıcı
05.09.2013
68
0
452
şu wifi sorununu bi ben hallemedim en sonunda modem antenı takacam bu zıkkıma :D
Hocam dün selçukbeyin yorumunu okudum nette baktım videolara
İnceledim içini açtım telin wifi yerine bi lehim attım ancak ordaki bi disi kırdım. D herhangi bi sorun yok ama neyse telefonu kapattım. Tekrar kapağını bi açtım artık süper bi wifi çekimi var ben yazilimsal sanıp çok üzülmüştum ancak değilmiş suan ekranın ses açmanin altında ekrana bişey basınç yapıyor çözemedim ne olduğunu hafif bi sararti var onuda çözmem lazım ama bıraz tırsıyorum sureklı ıcını acmaktan ayriyetten wifi çekmi mükemmel ben odadan odaya wifi baglantısı koparken suan yoldan gelirken bile evdeki interneti görebiliyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
23.01.2013
1,968
1,186
5,557
31
izmir
Recovery
cwm
Cihaz
HTC One X
Hocam dün selçukbeyin yorumunu okudum nette baktım videolara
İnceledim içini açtım telin wifi yerine bi lehim attım ancak ordaki bi disi kırdım. D herhangi bi sorun yok ama neyse telefonu kapattım. Tekrar kapağını bi açtım artık süper bi wifi çekimi var ben yazilimsal sanıp çok üzülmüştum ancak değilmiş suan ekranın ses açmanin altında ekrana bişey basınç yapıyor çözemedim ne olduğunu hafif bi sararti var onuda çözmem lazım ama bıraz tırsıyorum sureklı ıcını acmaktan ayriyetten wifi çekmi mükemmel ben odadan odaya wifi baglantısı koparken suan yoldan gelirken bile evdeki interneti görebiliyorum
Bu lehim atma konusu forumda da mevcuttu daha önce baksaydınız keşke, bende aynı şekilde geçen sene lehim atmıştım, fakat dikkat etmeniz gereken wifi tırnaklarını kırmamak kırarsanız daha yüksek bir lehim atmanız gerekir. Ayrıca lehimi yine abarttıysanız o nedenle baskı yapabilir. Bence bir daha açın lehimleri temizleyip ince bir şekilde tekrar atın yoksa ilerde sıkıntı çıkarmasın. Birde lehimi yine biraz yüksek attıysanız yine antenleri kırma riski var telefonu kapatırken ona da dikkat edin.

aLbatRos53

Kayıtlı kullanıcı
05.09.2013
68
0
452
Bu lehim atma konusu forumda da mevcuttu daha önce baksaydınız keşke, bende aynı şekilde geçen sene lehim atmıştım, fakat dikkat etmeniz gereken wifi tırnaklarını kırmamak kırarsanız daha yüksek bir lehim atmanız gerekir. Ayrıca lehimi yine abarttıysanız o nedenle baskı yapabilir. Bence bir daha açın lehimleri temizleyip ince bir şekilde tekrar atın yoksa ilerde sıkıntı çıkarmasın. Birde lehimi yine biraz yüksek attıysanız yine antenleri kırma riski var telefonu kapatırken ona da dikkat edin.
verdiğiniz bilgiler için teşekkur ederim ancak suanlık bi sorun yok ama şöyle bi sıkıntım var dediğim gibi ses açma kapama tusunun hafif altında ekranda bi sararma var kapağı cıkarttıgımda o sarartı gıdıyor kapağı tekrar taktıgımda aynı konum yine sararıyor ney baskı yapıyor yada tırnaklardamı sorun var anlayamadım
ve o bahsettiğiniz tırnaklardan birini kırdım zaten suan orda hiç bir tırnak yok :)

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
23.01.2013
1,968
1,186
5,557
31
izmir
Recovery
cwm
Cihaz
HTC One X
verdiğiniz bilgiler için teşekkur ederim ancak suanlık bi sorun yok ama şöyle bi sıkıntım var dediğim gibi ses açma kapama tusunun hafif altında ekranda bi sararma var kapağı cıkarttıgımda o sarartı gıdıyor kapağı tekrar taktıgımda aynı konum yine sararıyor ney baskı yapıyor yada tırnaklardamı sorun var anlayamadım
ve o bahsettiğiniz tırnaklardan birini kırdım zaten suan orda hiç bir tırnak yok :)
Tırnak için geçmiş olsun yapacak birşey yok artık lehimi sağlam atmissiniz herhalde biraz yüksek kalmış olabilir yoksa tirnaksiz çekimde sıkıntı yaratır. Bu lehimin yüksek olmasından dolayı ekrana basınç yapiyor o nedenle sararmış olabilir yada basınç yapan başka şeylerde olabilir.

Birde daha önce farketmemis ama sarı leke problemi olan bir ekraninizda olabilir bu sarı lekeli ekran one x lerde kronik donanımsal problemlerdem biridi. Dediğim gibi ya yeni farkettiniz donanimsal sorunu ya da basinctan dolayıdır

Egzos Manifoldumdan zorlayarak gönderildi.

aLbatRos53

Kayıtlı kullanıcı
05.09.2013
68
0
452
hayır dediğim gibi bu olay kapağı ekrandan cıkarttıgımda gidiyor bu arada lehim atmadan kapattıgımda gene aynı renkteydı ekran o ses acma tuşunun altından bişey başınç yapıyor yani lehimle alakalı değil lehimi sadece cok küçük attım okadar büyük değil basınc yapacak kadar benim tahminimce tam tırnağın oldugu yerde var sarartı tırnak bişeye temas ediyor ekranla alakalı ancak ne oldugunu çözemedim

selcukbey

Kayıtlı kullanıcı
04.06.2013
195
30
557
Ben bu lehim isine cesaret edemedim istev:32 (20): bi videosu vardi galiba bunun

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
23.01.2013
1,968
1,186
5,557
31
izmir
Recovery
cwm
Cihaz
HTC One X
Ben bu lehim isine cesaret edemedim istev:32 (20): bi videosu vardi galiba bunun
Çok basit daha önce havya tuttuysan lehim yaptıysan sıkıntı çıkmaz ;) forumda da mevcut olması lazım, youtube üzerindende One X LCD replacement olarak aratırsan birkaç videoya ulaşabilirsin, cihazı açmak içinde bir gitar penan varsa 2 dk lık iş :)

aLbatRos53

Kayıtlı kullanıcı
05.09.2013
68
0
452
Çok basit daha önce havya tuttuysan lehim yaptıysan sıkıntı çıkmaz ;) forumda da mevcut olması lazım, youtube üzerindende One X LCD replacement olarak aratırsan birkaç videoya ulaşabilirsin, cihazı açmak içinde bir gitar penan varsa 2 dk lık iş :)
Gitar Penası Yoktu Bence Ben Biraz Tez Canlı Olduğum İçin Bi Maaş Kartının yanlarını biraz ıncelttim sonra onla açtım her türlü acılıyor ama ilk başta bu bataryanın tuttugu yapışkan acılmasını bayağı bi zorluyor dikkatli olmak lazım :D o tırnak konusunada biraz dikkat edin cok fazla yukarı kaldırırsanız hemen kırılıyor ki benim başıma geldi HTC o maldan Biraz kaçırmış galiba :)))