[ROM] [25.06.2014] AICP - 5.0 - KK 4.4.4_r1 [Endeavoru]

Uruloki

Kayıtlı kullanıcı
31.05.2013
1,667
592
4,557
GhQyhHk.png

AICP​

Android Ice Cold Project​

Özellikleri:

• AOKP
  • AICP_OTA
  • TRDS Dark değişimi
  • Halo
  • SlimRecents
  • OmniSwitch
  • KernelTweaker
  • Heryerde kaydırma(Gestures)
  • Uygulama kenarçubuğu(Kapatmak ve ya değiştirmek için)
  • Bildirim hatırlatıcı
  • GlowPad Torch(Tuş kilindide torch)
  • Profiller
  • Kilit ekranı bildirimleri
  • Kilit ekranı kısayolları
  • Ayarların tekrar gözden geçirilmesi
  • Actif ekran(bildirim gelince erkan açılıyor motorola x deki olay)
  • Uygulamaların telefonu uyandırmasını engelleme(grennify)
  • System uygulmalarını silebilme
  • Animasyonlar
  • Tost Animasyonlar
  • IME Animasyonlar
  • Saat yeri değiştirme
  • İşlem çubuğu değiştirme

• Açık kaynak Google arayıcı; Yakın yerleri bulma G+'da varsa bilgileri ekleme

• Kilit ekranı renk değiştirme

• Kilit ekranı blur

• Yoğunluk değiştirici(DPI)
  • Tegra3Partları
  • Bölümlendirme bilgisi
  • NFC seçim modu
  • Reklam bloklayıcı
  • TeloRadio
  • etc...

Resimler kendi cihazımdandır. Fakat eski sürümdür yani v3 daha yüklemedim v3.5'ü. Ayrıca video çekicektim fakat çalışmadı nedense o yüzden kaldı.
olsqD5V.png
t1W7QZD.png
nl5sPst.png
sPs5o4l.png

Kod:
[LIST]
[B][COLOR=#ff0000][FONT=Verdana][SIZE=3]Version:AICP V5.0 - 25-06-2014[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[*][B][FONT=verdana]CM11 Tema Motoru[/FONT][/B]
[*][B][FONT=verdana]ffmpeg Desteği[/FONT][/B]
[*][B][FONT=verdana]Batarya istatistiklerini sıfırlama[/FONT][/B]
[*][B][FONT=verdana]Bildirimleri kaydırarak temizleme[/FONT][/B]
[*][B][FONT=verdana]InCallUI: Add "Answer Via Speakerphone" Glowpad Target[/FONT][/B]
[*][B][FONT=verdana]Arama arkaplanı değiştirme[/FONT][/B]
[/LIST]
[B][FONT=verdana][COLOR=#222225]
[/COLOR][/FONT][/B][B][COLOR=#ff0000][FONT=Verdana][SIZE=3]One X'e Özel Düzenlemeler:
[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][B][FONT=verdana][COLOR=#222225]
[/COLOR][/FONT][/B]
[LIST]
[*][B][FONT=verdana]apps2sd - Uygulamaları sdcarda taşıma (Teşekkürler Slim Team Ekibi)[/FONT][/B]
[*][B][FONT=verdana]Futex Düzenlemeleri[/FONT][/B]
[/LIST]
[B][COLOR=#ff0000][FONT=Verdana][SIZE=3]
Version:AICP V3.5 - 09-03-2014
[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]    
[LIST]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]OTA    Güncellemeleri eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]IME    Animasyonları[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Saat    fontu kalınlaştırıldı.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Kernel    düzenleme aracı eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Sık    kullanılanlar menüsü düzenlendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Genel    düzenlemeler yapıldı.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Uygulama    çekmecesi güncellendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Bildirim    hatırlatıcı.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]OmniSwitch    düzeltmeleri ve ince ayarları.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Yeni    toast animasyonları eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Uzun    basmada parlaklık ayarı.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Gelişmiş    “Düşük Batarya” uyarısı ayarları.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Bildirim    panelindeki saat fontu ve diğer fontlar güncellendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Gelişticiri    kısayolları, bildirim paneli ve sık kullanılanlara eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Kilit    ekranı kısayolları aktifleştirme.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]FC    mesaj ayarladı devre dışı bırakıldı.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]HALO    aktifleştirme.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Ses    paneli saydamlaştırma desteği eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Beyaz    yerine mavi tonlar kullanıldı.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana].mov    uzantı desteği eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Ses    kalitesi yükseltildi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Apollo    müzik player eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Bluetooth    düzeltmeleri[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Arama    ayarları eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Ses    düğmelerine buton atama.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Tarayıcılar    düzenlendi.

[/FONT][/COLOR][COLOR=#ff0000][FONT=Verdana][SIZE=3]One X'e Özel Düzenlemeler:

[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Titreşim    yoğunluk kontrolu eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Buton    aydınlatma kontrolü eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Kernel    düzenleme aracı eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[*]    [B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]BT    ve Wi-Fi'nin bağımsız çalışması için yama    eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Son    üç günde 176 yama eklendi.[/FONT][/COLOR][/B]
[/LIST]
[B]
[URL="http://goo.gl/of7IF3"]Detailed Changelog[/URL]
[/B]

Çalışmayan şeyler:
Wi-Fi Direct

Bluetooth'un çalışması için önce Wi-Fi'ı açmanız gerekiyor.

Yükleme:
-Yüklemeden önce Recoveryniz recovery-6.0.4.5-endeavoru.img ve ya Phil's Touch recovery version 6.07.9 olmalıdır.
-Wipe yapmayı unutmayın.!!!!!

1. Romu telefona atın
2. Nandroid yedeği alın(ne olur ne olmaz)
3. Bootloaderdan factory reset yapın
4. Recovery den full wipe yapın
5. İndirdiğiniz winrar dosyasından boot.img yi çıkarıp bilgisayarınızda android klasörü neredeyse oraya atın(daha doğrusu fastboot klasörü)
6. Bootloader a girip fastboot u açın sonra telefonu usb ile bilgisayara bağlayın
7. Komut istemcisini açıp(çalıştıra cmd yazınca açılır) cd c:/ fastboot yazın(klasör ismi neyse fastboot ile değiştirin)
8. Fastboot erase cache yazın. Sonrasında ‘fastboot flash boot boot.img’ yazın
9. Recovery den romu yükleyin
10. Google apps ı recovery den yükleyin

- önemli şeylerinizin yedeğini alın-

İndirme Linkleri:

AICP Rom (Direkt Link)

GAPPS

Moderatörün son düzenlenenleri:

Just Watch

Destek Ekibi
Kayıtlı kullanıcı
12.06.2013
112
20
557
hocam şarj sıkıntısı var mı peki romda. stock kullanıyorum 1.5 yetiyor bana. bu romda da aşağı yukarı 1.5 gün yeter mi

Uruloki

Kayıtlı kullanıcı
31.05.2013
1,667
592
4,557
hocam şarj sıkıntısı var mı peki romda. stock kullanıyorum 1.5 yetiyor bana. bu romda da aşağı yukarı 1.5 gün yeter mi

Bundan önce viper kullanıyordum viper a göre çok daha iyi şarj konusunda fakat uzun zamandır stok kullanmadım onun için bir şey diyemem

Just Watch

Destek Ekibi
Kayıtlı kullanıcı
12.06.2013
112
20
557
romu merak ettiğim için kurdum. 1 saat kadar kullandım kasma filan yok. gayet güzel çalışıyor. şarjda da stock a göre kötü bir yanını görmedim. rom güzel ayarlar kısmı filan siyah olduğu için pek sevmiyorum ama güzel bir rom. teşekkürler paylaşım için

• Beğen
Reactions: Dr.Android

denizci53

Kayıtlı kullanıcı
11.05.2013
93
10
457
arakdaslar sense alıştıgım için soruyorum sizce nasıl kulanışlımı?

Dr. Android

Admin
Kayıtlı kullanıcı
20.10.2012
6,141
4,034
12,937
Istanbul
www.muhyal.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8
arakdaslar sense alıştıgım için soruyorum sizce nasıl kulanışlımı?
Aosp romlar kullanış ve performans bakımından her zaman sense den hızlıdır.eger farklı bir launcher ile denemek istiyorum derseniz tavsiye ederim.sense den sonra biraz yavan gelebilir ama bu tamamen sizin yaraticiliginiza kalmış birşey.

Önerim Romu yuklemeden önce nandroid yedek almanız yönünde olacak.Romu begenmezseniz romunuza geri donebilirsiniz.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

denizci53

Kayıtlı kullanıcı
11.05.2013
93
10
457
aslında benim sorunum şu ekranın tam ortasında yanlamasına olcak sekilde bi dokunmatik sorunu var sensede kullanımda sorun cıkmıyor şimdi bende baska rom denemek sitiyorum lakin bu sorun yüzüdne skıntı cıkıyor

Uruloki

Kayıtlı kullanıcı
31.05.2013
1,667
592
4,557
aslında benim sorunum şu ekranın tam ortasında yanlamasına olcak sekilde bi dokunmatik sorunu var sensede kullanımda sorun cıkmıyor şimdi bende baska rom denemek sitiyorum lakin bu sorun yüzüdne skıntı cıkıyor
Nasıl bir sorun çıkıyor acaba? Yani sorun nerede yüklerken mi kullanım da mı?

denizci53

Kayıtlı kullanıcı
11.05.2013
93
10
457
dostum söyle anlatıyım şimdi yukarda romun resimleri varya. orda dökümanlar yazan uygulamanın oldugu satır varya orda bir santim kadar bi kalınlıgında komple tüm satırda dokunmatik çalışmıyor o yüzden htc sense dısında baska rom kurudugum zaman zaman zaman kullanımda sorun cıkıyo misal arama yapıcam tuslar o bölgede kalıyosa yapamıyorum yada msj yazıcam yazamıyorum gibi.