Xperia Z 10.1.1.A.1.253 Güncellemesi

Alize

Kayıtlı kullanıcı
31.01.2013
452
177
807
Öncelikle telefon şuan yalnızca PC Companion yazılımı ile usb kullanarak güncellenebiliyor. Telefondaki göze çarpan değişiklikler;
1. Ekran artık daha siyah görünüyor. En cok sikayet edilen gri tonlamalı resimler yok
2. Küçük uygulamarın arka planları ve simgeleri değiştirilmiş durumda
3. NFC verilerinin transferi hızlanmış.
4. Ekran daha parlak geldi gozume bilmiyorum neden ama cok guzel olmus durumda. Renkler Cam gibi net.
5. Telefon calarken sesi daha yüksek olmuş.
6. Fotograf cekimlerinde kaliteli olmus. güncelleme öncesi şans eseri çektiğim resimlerle sonrasındaki resimler arasında netlik farkı var. Ayrıca kamerası cok az da olsa hızlanmış durumda
7. Ekran klavyesi gerçekten guzel olmus. Daha kolay yazılabilen daha rahat kullanılabilen ve daha yumusak bir klavye gelmiş begendim.
8. Eskiden %100 bataryadaki telefonu yaklasık 10 dakika acık bıraktığımda %92 ye dusuyordu ve bu sinirimi bozuyordu. 15 dakika geçmesine rağmen daha %98 e yeni geldi. Bu da demektir ki daha az batarya kullanmaya basladı.
9. yeni gelen widgetlar güzel ayrıca ana ekrana yerleştirdiğiniz widget lar eskiden sert hareketleri vardı acılırken kapanırken şimdi blur efekti ile gelmeye basladı. Bu da telefonu acar acmaz güzel bi goruntu oluşturuyoruyor.

androidware

Kayıtlı kullanıcı
28.03.2013
323
204
807
Hakan hocam ftf olarak alsak bu güncellemeyi?

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Alize

Kayıtlı kullanıcı
31.01.2013
452
177
807
Üstad şöyle birşey var bu güncelleme sistemi değiştirmiyor. Kısmen optimizasyon yapıyor yani mod gibi diyebilir. Tft olarak aldığımızda sisteme format atıp direk yüklemez mi? Yani factory reset yapıyoruz ve sadece modu yüklemiş gibi olmaz mıyız? Tabi tam prensibini bilemiyorum..

androidware

Kayıtlı kullanıcı
28.03.2013
323
204
807
Üstad şöyle birşey var bu güncelleme sistemi değiştirmiyor. Kısmen optimizasyon yapıyor yani mod gibi diyebilir. Tft olarak aldığımızda sisteme format atıp direk yüklemez mi? Yani factory reset yapıyoruz ve sadece modu yüklemiş gibi olmaz mıyız? Tabi tam prensibini bilemiyorum..
Hmm ben de tam rom olarak düşündüm.. Öyleyse ftf olarak derleyemeyiz.. Güncellemeden sonra rom yedeği alarak ancak başarabiliriz..

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Alize

Kayıtlı kullanıcı
31.01.2013
452
177
807
evet ancak oyle olur ustad :)

Xperia Z cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi.