Xperia Z için Türkiye Stock Rom'u (YARDIM)

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
arkadaşlar telefonum garantili ama öğrendiğim bişeylere göre root botloader kilidi ve custom rom yükleyip herhangibir arızada eski halinden hiçbir farkı olmadan garantiye götürebilceğim çözümler buldum ve cihazla başladım oynamaya arc s ile deneyimliydim ama bukez işler yolunda gitmedi cwm mod yükledikden sonra bikaç defa editlenmiş programları yükledim ama bikaç gün geçti ve cwm mod açılmadı tekrar yükleyim derken telefon xperia logosundan sonra animasyona geçip açılaca zaman restart atmaya başladı çözümünü pc comp.'den bulamadım çünkü hata verdi hep bende stock rom buldum bugün bozuldu bugün buldum indirdim ve yükledim ama alman romu ve playstore yada mailler gibi çou şeye bağlanamıyorum sanırım konumla alakalı olabilir çözemedim türkiye için üretilen stock rom arıyorum lütfen bulabilecek varsa yardım etsin versiyon .434

-------------------------Sorun Çözüldü Öncelikle Bir Hata Sonrası Eskiye Dönmek İsteyen Arakdaşlar Rom Botloader Root gibi Yetkileri açtıysanız Aldığınız Gibi cihazınızı botloaderi tekrar kapayıp orjinal rom flaslayıp sistemdeki bütün programlarınızı bilgisayardan kaldırın telefonunuzla ilgili olanları. sonra sony service update ile cihazınızın romunu tazeliyoruz ki program bu romu flasladığınızı bilsede kabul ediyor ve kendi ayarına çekiyor sonra ben alman romu kurmuştum bunu türk roma çevirmek içinde sony pc companion ile yazılım güncelleme bölümünden onarım yapıp ülkemize ait firmwireyi indirip güncelleme gibi tekrar yapmasını sağlıyoruz bu yolu takip eden herkez sorunsuz orjinal haline dönecekdir link ile sizlere root erişimi kazandırılan cihazın garanti dışı kalmaması için rom flashlama olaylarını gizleyen bir olay anlatacağım bu sayede rootumuzu yok ederek garanti dışıda kalmamış oluyor ayrıca root yapmak garantiyi etkilemez root yaparken bozup götürmediğiniz sürece çünkü android açık kaynaklı bir yazılımdır ve artık jailbreak bile roota göre yasal yolları çiğnemesine rağmen kabul edilir duruma geldi nerdeyse root zaten android kullanıcılarına bahşedilmiştir firmalar destekliyorlar bootloader sony kendi sitesinde yayınlıyor aynı şekilde size bu faliyetlerinizden ötürü sorun yaşamadığınız sürece hiçbirzman garanti buna sen flashla rom atmışın garanti dışı diyemez tüketici hakları mahkemesinde direk alırsınız ve prestij kaybettikce bu olaylar garanti servislerinde görmezlikten gelirinir teşekkürler herkeze sorun çözüldüğü için yardımcı olanlarada ayrıca teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
bende bunu yükledim ama türkiye için arıyorum çok saolun teşekkürler fakat almanya sürümü şuan yüklü ben türkiye arıyorum birde birşey sorcam şimdi sony pc companion'da onarma bölümü var ve oradan ben güncelleme dosyalarımı indiriorum ama başka rom yüklü oldu için 2003 kodlu hata veriyor bunun önüne geçip onarımı tamamlamak mümkünmüdür ?

androidware

Kayıtlı kullanıcı
28.03.2013
323
204
807
http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Sony update service programı ile mümkün olabilir.. Uzun bir süredir pc'den giremiyorum internete bu yüzden sadece daha önce yaptıklarımı anlatmaya çalışacağım.. Update service'i açın, türkiye rom'unu bulacaktır. Yine hata verirse hata mesajını kapatmadan (pc companion ya da service update uygulamasında farketmez) c:\ dizinini açın ve bu dizinde .ftf olarak arama yapın. Bulduğunuz ftf dosyasını flash tool ile flashlayın.

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
reis kralsın bende dedim bu romu indirio firmwaresini nereye indirio onu bulsam diodum şimdi tam çok saol ben bu flash olayından bu cihazla artık kurtulamıycakmıyım yani anladığım kadarıyla bana pc compan. hep hatamı vericek bu olayı yaparsam acaba değişirmi sorun kalkarmı peki yada bi arkadaş içindeki romu komple sil dedi öle bağla dedi ozman içinde bişi olmadığından sana hata vermeyebilir dedi madem içinde sen yükledin die romu hata verio dedi benim istediğim olay şu güncelleme olayında felan bana sorun yaratmaması botloader yes diodu baktım ve kilidimi açtım bunlarla iligili bi sıkıntı çıkabilirmi rootta yapmıştım ama alman romunu yükledim sanırım root gitti artık ama botlader duruyordur muhtemelen yinede saol bu bile çok işime yarar

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
yeni birşey daha buldum sanırım olacak gibi başka yaşayan olursada buraya çözümünü anlatıcağım detaylıca hala yardıma açığım kesin sonuç alana kadar ilgilenen herkeze teşekkürler

androidware

Kayıtlı kullanıcı
28.03.2013
323
204
807
http://uploaded.net/file/rgnlcd00

Bu adresten Xperia Z için olan flash tool'u indirin, kurun. Herhangi bir .ftf dosyasını flash tool ile flashlayabilirsiniz.. Flashlanacak rom'u (ftf uzantılı olacak)
C:\flashtool\firmwares dizinine atın...

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
flasladım dostum sorun orda deil telefon şuan çalışıyor sıkıntısı yok ama benim sıkıntım sony pc companion tarafından onarım yapıp türkiye için firmwire yükletmek istediğimde bana telefonunuzda başka bir yazlım yüklü olduğundan onarılamıyor diyor ama custom rom yüklemedim flashladığım rom orjinal rom bu hatayı çözemiyorum

- - - Updated - - -

bu arada flashtool son sürümünü indirirseniz çok kapsamlı bir relock botloader sistemi var sony yeni cihazınız varsa ve botloaderinizi kapatmak istiyorsanız eğer şimşek tuşunun yanında blu tuşu var ordan çok güzel kapatıyor tek tıkla bilginize

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
botloaderı kapadım hata kodum değişti bu arada (hata 0x803d0020) die bi kod sony forumlarında baktım brake die birşeyden bahsediliyor ama çözemedim şimdi ona bakıorum

canii

Kayıtlı kullanıcı
08.05.2013
9
0
377
hala çözemedim arkadaşlar bilen yokmu ben bu telefonu pcc ile nasıl onarım yapmasını sağlıycamğım ?