TWRP Manager ile TWRP Recovery 2.8.3.0 Yükleme Rehberi (Hata düzeltmeleri & Geliştirmeler)

2
5073
twrp-2.8.3.0-recovery-muhyal.com
TWRP Recovery 2.8.3.0

Merhabalar bu konumuzda sizlere herhangi bir Android cihazınıza (Eğer TWRP manager tarafından destekleniyor ise) TWRP Manager kullanarak nasıl kolay bir kaç adımda TWRP Recovery‘nin 2.8.3.0 sürümünü yükleyebileceğinizi anlatacağım. Şimdiden kolay gelsin.

Bu yeni sürümde dikkat çeken özelliklerden birisi tamamen dokunmatik bir recovery karşılıyor sizi (Bkz. PhilZ Touch Recovery). Ve en önemlisi artık fastboot olmadan bir çok cihaza dosyaları yükleyebiliyorsunuz.

Uygulama için gerekli en düşük SuperSU versiyonu 2.40‘dır. Çünkü SuperSU uygulamasının 2.40 versiyonu 5.0 L decrypt kütüphanesini içerisinde barındırıyor ve Android 5.0.x sürümleri ile tam uyumlu olarak çalışıyor.

Uyarı: TWRP Manager’ın çalışabilmesi için cihazınız root haklarına sahip olmalıdır.

Unutmayın: Bu yazılım eğer garantiniz devam ediyorsa ve stock sürümde bulunuyorsanız cihazınızı garanti kapsamından çıkarır. Bu nedenle uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Eğer özel bir recovery yüklediyseniz cihazınıza, mevcut romunuzunda bir yedeğini almanızı tavsiye ederim. Son olarak cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az %75 olduğundan emin olun.

Yükleme talimatları: 

  1. TWRP Manager uygulamasını Google Play’den indirin.
  2. Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın.
  3. Uygulama açıldığı zaman ana menüden “Install TWRP” kısmını seçin.
  4. Bu ekranda cihaz modelini seçmeniz istenecek sizden. Seçin ve yükleme işlemini başlatın.

Hepsi bu kadar. TWRP menüsüne girmek için cihazınızı kapatıp Ses açma+Orta tuş+Güç tuşu ya da Ses kısma+ Orta tuş+Güç tuşu kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Bu kombinasyon cihaz marka/modeline göre değişiklik gösterebilir.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda AndroNetwork Forum‘dan bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

2 YORUMLAR

  1. Ben install recovery diyorum fakat error veriyor supersu güncelledim yine error verdi ne yapmalıyım?

Comments are closed.