TWRP Yüklü LG G2 Cihazlarda OTA Güncellemesi Sonrası Download Modu’na Girme Sorunu

5
2443
TWRP Yüklü LG G2 Cihazlarda OTA Güncellemesi Sonrası Download Modu'na Girme Sorunu

Merhaba arkadaşlar,
Hemen konuya girelim LG G2 cihazınıza TWRP Recovery kurdunuz ve cihazınıza stock ROM kurdunuz OTA üzeriden bir güncelleme uyarısı aldınız, kabul ettiniz güncellemeyi indirdiniz telefon kapandı ama bir daha bootloader ekranından öteye geçemedi, direkt olarak her defasında karşınıza TWRP ekranı geldi ya da TWRP ekranında “Updating partition details” şeklinde bir uyarı ile kaldınız.

İşte çözümü:
TWRP menünüzden Terminal Command kısmından komut satırını açın ve aşağıdaki kodları girin:

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuzu reboot system kısmından yeniden başlatın.

Telefonunuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak aynı anda telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp download moduna tekrar giriş yapabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler sayende g2 cihazımı kurtardım…Download moda girmiyordu. Şimdi girebiliyorum. Tekrar teşekkürler.

  2. iyi günler kolay gelsin, güzel işler yapmaktasınız. sizden bir konuda yardım istiyorum elimde lg g3 d855 geçti (kayınço dışardan getirtmiş) 🙂 neyse güncelleme gelmiş lolipop sanırım güncellerken kapanmışmı kapatmışmı bilmiyorum ama download mode girmiyor download mode yazıyor daha sonra fastboot mode de açıyor ve buna yeni boot atmak istiyorum ama” [71690] Failed writing block @1″ hatası veriyor, hiç bir şekilde yeni firmware atılacak duruma getiremiyorum. bu arada adb lite kurulu orjinal sistem dosyaları mevcut. writing block u aşsam sanırım düzeltebileceğim.
    bir yol gösterebilirseniz.

Comments are closed.