youtube-muhyal.com

Bir kaç gün önce, Google tarafından popüler video paylaşım sitesi YouTube’un yeni bir sürümü yayınlandı. Son araştırmalara baktığımızda YouTube videolarının artık mobil akıllı cihazlarda daha çok görüntülendiğini gözlemliyoruz. Yani bu şu demek kısaca YouTube Android uygulaması ana sitesinden daha çok görüntüleme alıyor.

Google bu raporları göz ardı etmemiş olarak görünüyor ki sık sık YouTube uygulamasını güncelliyor ve konumuzda da yer alan güncel versiyonu YouTube 6.0‘ı yayınlamış bulunuyor.

İlginizi çekebilir: MuhYal: DevDB – .APK Uygulama Arşivi

Yeni versiyonunda diğer Google uygulamalarındaki güncellemeler de olduğu gibi YouTube bu sürümünde bizi materyal dizaynı ile karşılıyor.

Güncelleme sonra YouTube uygulamasını açtığınızda gözle görülür bir performans artışı dikkatinizi çekecektir.

Ve en önemlisi bu sürümde bir eksiklik giderilmiş durumda! Bildiğiniz gibi YouTube kanalınızdan canlı yayın yapmanıza da olanak sağlıyordu.  Gelelim giderilen o eksikliğe.. YouTube uygulaması üzerinden yaptığınız canlı yayın akışınız esnasında artık katılımcılar anlık sohbet sistemi şeklinde diyalog kurabilecekler.

Yaptığımız bir kaç test ile gördük ki Google mühendisleri tarafından bu konuda da oldukça başarılı bir adım atılmış olacak ki her gönderilen yorum saliseler içerisinde kanaldaki diğer kişilere ulaşıyordu ve anlık olarak yorumları görüntüleyebiliyorduk.

Özetlersek artık anlık olarak YouTube kanalınız üzerinden de bir canlı sohbet sitesinde olduğu gibi anlık mesajlaşma yapabileceksiniz.

YouTube 6.0 Sürümünü İndirmek İçin:

MuhYal: DevDB üzerinden .APK olarak indir.

Google Play üzerinden indir.